Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy zaprasza nauczycieli historii do wzięcia udziału w „Forum Wymiany Doświadczeń" – „Uczyć skutecznie”. W programie konferencji adresowanej do nauczycieli placówek Szczecina i regionu zachodniopomorskiego, zaplanowano wykład dr hab. Małgorzaty Machałek „Edukacja historyczna wobec wyzwań współczesności”, prezentację tworzonej oferty edukacyjnej MNS – CDP „Lekcja poza szkolną klasą”, rozumianą jako  wspieranie warsztatu pracy nauczyciela w kontekście realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Ważnym elementem spotkania ma być analiza przykładowych zadań maturalnych. Ten punkt konferencji  zaprezentuje pani Aneta Sarbinowska-Murawiecka, koordynator egzaminu maturalnego z historii Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, która w formie warsztatowej  przybliży nauczycielom, jak właściwie wykorzystywać w pracy z uczniem i interpretować zadania maturalne.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada br. (sobota) w godz. 11.00–13.15 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3.

Opracowała: Edyta Szumocka