Kukliński oblężony – wykład i wystawaOkoło siedemdziesięciu osób wysłuchało wykładu poświęconego płk. Ryszardowi Kuklińskiemu i wzięło udział w dyskusji. Wykład wygłosił Filip Frąckowiak, kustosz warszawskiej Izby Pamięci Płk. Ryszarda Kuklińskiego, syn Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL, pełnomocnika pułkownika Kuklińskiego.

Na spotkaniu pojawili się przede wszystkim  przedstawiciele środowisk niepodległościowych – od żołnierzy Armii Krajowej, po opozycję demokratyczną lat 80. Zabrakło zaproszonych także kombatantów Ludowego Wojska Polskiego.
Wykład nie był jedynym punktem spotkania. Kolejnym była wystawa plenerowa, prezentująca życie i działalność pułkownika Kuklińskiego, którą Filip Frąckowiak przygotował razem z Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Na wernisaż wystawy, która stanęła na placu Solidarności, zgromadzeni goście przeszli z gmachu MNS na Wałach Chrobrego zaraz po zakończeniu wykładu. Ekspozycję będzie można oglądać do 7 września 2015 roku.

Więcej zdjęć w galerii...