Wystawa plenerowa: Znajdziesz w Centrum Dialogu PrzełomyCentrum Dialogu Przełomy – Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na wernisaż wystawy plenerowej pt. "Znajdziesz w Centrum Dialogu Przełomy", który odbędzie się 16 maja br. o godz. 16.00 na placu Solidarności. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca.

Wystawa pt. „Znajdziesz w MNS – CDP” to zapowiedź wystawy stałej Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, która zostanie otwarta w pawilonie pod placem Solidarności już za kilka miesięcy. Na wystawie plenerowej pokazujemy zaledwie niewielką część zbiorów MNS – CDP, dokumentów i zdjęć. W MNS – CDP pokażemy ich o wiele więcej, a dodatkowo zaprezentujemy filmy, wspomnienia świadków historii, eksponaty ilustrujące prezentowane tematy. Większość zgromadzonych zbiorów jest mało znana, rzadko upubliczniana, albo w ogóle nieznana szerokiemu gronu odbiorców, najwyżej jedynie wąskiemu gronu pasjonatów historii. Na wystawie stałej znajdą się także specjalnie wykonywane dla MNS – CDP dzieła sztuki uznanych artystów, inspirowane wydarzeniami z najnowszych przełomowych dziejów Szczecina i Polski.

Prezentowane na planszach materiały pochodzą z archiwów domowych, a także zasobów instytucji współpracujących na stałe z MNS - CDP.

Kurator wystawy: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Teksty: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Konsultacje historyczne: dr Artur Kubaj, dr Maciej Maciejowski
Projekt graficzny: Magdalena Kotelon