Podpisanie porozumień sierpniowych (Fot. Stefan Cieślak)Przypominamy, że trwa konkurs "Sierpień ’80 – jubileuszowe wydanie gazety lokalnej". Nad okolicznościowym numerem gazety pracuje obecnie aż 31 młodzieżowych zespołów redakcyjnych z 12 szkół z województwa zachodniopomorskiego. Do połowy czerwca br. czekamy na najlepsze prace wyłonione przez Szkolne Komisje Konkursowe. Swój udział w konkursie zgłosiły następujące placówki:

• Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach
  • Gimnazjum w Zespole Szkół w Gardnie
  • Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie
  • Publiczne Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Karsku
  • Gimnazjum w Zespole Szkół w Łubowie
  • Gimnazjum w Zespole Szkół w Nowym Warpnie
  • Gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu
  • Gimnazjum nr 5 w Szczecinie
  • Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie
  • Gimnazjum nr 37 w Zespole Szkół nr 10 w Szczecinie
  • Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkół nr 11 w Szczecinie
  • Gimnazjum Publiczne nr 2 w Świnoujściu

Opiekunom zespołów uczniowskich przypominamy, że prace powinny spełniać kryteria zamieszczone w regulaminie konkursu, który jest dostępny na naszych stronach internetowych: www.muzeum.szczecin.pl oraz www.przelomy.muzeum.szczecin.pl .
Równocześnie informujemy, że dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski zatwierdził skład Wojewódzkiej Komisji Konkursowej. Prace uczniowskich kolegiów redakcyjnych będą oceniać:

1. Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
  2. dr hab. Małgorzata Machałek – przewodnicząca komisji