Zostań wolontariuszem!Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy poszukuje wolontariuszy do współpracy w nowotworzonym oddziale.

Zadania, które można wykonywać w ramach wolontariatu:
1. Prowadzenie kwerend, poszukiwanie archiwaliów, pomoc przy opracowywaniu zbiorów.
2. Współtworzenie Archiwum Historii Mówionej – uczestnictwo w nagraniach świadków historii.
3. Organizacja wydarzeń o charakterze edukacyjnym i kulturalnym (lekcje historii, konferencje, debaty, warsztaty) – pomoc techniczna, dokumentacja fotograficzna i wideo.
4. Promocja – udział w akcjach promocyjnych, przygotowywanie materiałów na stronę internetową, współtworzenie kanałów w Social Media.
5. Możliwość realizacji własnych projektów przy wsparciu MNS – CDP .

Co możemy Ci zaoferować?
Zaświadczenie o współpracy oraz list referencyjny po odbyciu wolontariatu, możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez MNS – CDP, a przede wszystkim zdobycie doświadczenia w pracy w instytucji kultury oraz satysfakcję z uczestniczenia w powstawaniu nowego działu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Jakich wolontariuszy szukamy?
Zainteresowanych historią najnowszą, otwartych na nowe wyzwania, sumiennych, komunikatywnych i samodzielnych.

Chętnych prosimy o zapoznanie się z Ideą oraz założeniami CDP MNS dostępnymi na naszej stronie internetowej www.przelomy.muzeum.szczecin.pl w zakładce "Muzeum" oraz przesłanie wypełnionej Karty zgłoszenia kandydata na wolontariusza na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz Kartę Wolontariusza