plac-solidarnosci"Do kogo należy przestrzeń publiczna?", "kto powinien decydować o tym, jak korzystać z miejsc wspólnych?", "czy miejsce pamięci może mieć różne funkcje?". Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać na publicznym spotkaniu dotyczącym placu Solidarności, pod którym znajduje się pawilon wystawowy Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Wątpliwości odnośnie zagospodarowania placu Solidarności zgłosiło niedawno Stowarzyszenie Grudzień 70/Styczeń 71 i Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego. Środowiska te protestowały również przeciwko wykorzystywaniu tego miejsca przez skaterów, czy rowerzystów.
24 września, w najbliższą środę, o godzinie 16.00 w gmachu głównym Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego odbędzie się spotkanie na temat placu Solidarności. Zaproszenie CDP MNS przyjęli członkowie środowiska rodzin Grudnia 70, "Solidarności", deskorolkowców, stowarzyszeń niepodległościowych, a także architekci oraz przedstawiciele administracji z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Szczecin.
Spotkanie na charakter otwarty, przyjść może każdy zainteresowany.