Rekonstruktrzy rozdają ulotki na Jarmarku Jakubowym (25.07.2014)Na tegorocznym VI Jarmarku Jakubowym wśród mieszkańców Szczecina i turystów znajdą się także postacie z przeszłości – będzie to szczecińska grupa rekonstrukcyjna – Drużyna Grodu Trygława. W piątek 25 lipca br. od godziny 16 do 20 rekonstruktorzy będą zachęcać do dzielenia się swoją historią w ramach akcji społecznej poszukiwania pamiątek dla Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy: „Historia – podaj dalej”. Na gości Jarmarku Jakubowego czeka w tym roku wiele atrakcji, nie tylko religijnych. Uroczystości odpustowe szczecińskiej katedry to obok prezentacji i handlu wyrobami regionalnymi, także przestrzeń działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym.

Więcej zdjęć w galerii...