Europejskie Centrum Solidarności - elewacjaZapraszamy 30 czerwca 2014 roku o godz. 16 na prezentację Europejskiego Centrum Solidarności z siedzibą w Gdańsku, która odbędzie się w Gmachu Głównym MNS na Wałach Chrobrego 3. Gośćmi spotkania będą Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności i Paweł Golak, kierownik wydziału muzealno-archiwalnego i biblioteki.

Podczas prezentacji instytucji nasi goście opowiedzą m.in. o programie otwarcia ECS, zaplanowanym na 30 i 31 sierpnia br., wystawie stałej, dedykowanej historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, a także o profilu działalności i współpracy ze społecznością lokalną.

Spotkanie ma charakter otwarty, adresowane jest szczególnie do historyków oraz środowiska opozycji demokratycznej.

- Siedziba ECS będzie gdańską agorą, gdzie miejsca dla siebie znajdą ludzie i idee służące budowaniu i rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS.

Europejskie Centrum Solidarności – powołane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, marszałka województwa pomorskiego, gminę miasta Gdańsk, NSZZ „Solidarność” i Fundację Centrum Solidarności – od roku 2007 realizuje bogaty program promocji dziedzictwa Solidarności w Polsce i Europie, także program edukacji obywatelskiej oraz projekty kulturalne, naukowe i muzealne.

Plakat wydarzenia

www.ecs.gda.pl