Zaślubiny Polski z Morzem w KołobrzeguW przeddzień 69. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem, 17 marca br. młodzież ze szczecińskich szkół miała okazję wziąć udział w kolejnej lekcji historii organizowanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu Centrum Dialogu Przełomy.

Na lekcję historii w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zabraliśmy uczniów: Gimnazjum nr 27 im. gen. Stanisława Sosabowskiego, Gimnazjum nr 37 w Zespole Szkół nr 10, XII LO im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej i  IV LO im. Bolesława Prusa w Szczecinie. Na miejscu uczniowie zostali powitani przez gospodarzy spotkania: Annę Mieczkowską –członka Zarządu Województwa, dyrektora Muzeum Oręża Polskiego Pawła Pawłowskiego oraz Agnieszkę Kuchcińską-Kurcz –  pełnomocnika Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. Centrum Dialogu Przełomy.

Lekcja historii miała formę lekcji muzealnej, którą poprowadzili pracownicy Muzeum Oręża Polskiego – Piotr Leszmann i Radosław Horanin. Młodzież miała okazję zwiedzić całą ekspozycję muzeum, w tym przestrzeń poświęconą walkom o Kołobrzeg i zaślubinom Polski z morzem, a także przespacerować się wraz z edukatorami ulicami kołobrzeskiej starówki. Kolejnym punktem programu było złożenie kwiatów pod pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem, a także zwiedzanie latarni morskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Więcej zdjęć w galerii...